Smuteční oznámení

Smuteční oznámení

Print Friendly, PDF & Email

Vážení čtenáři,

 dne 3. března 2021, po krátké těžké nemoci ve věku 76 let, zemřel náš kamarád spisovatel a báječný člověk s širokým srdcem, Miloš Novotný z Domažlic.

Nezapomenu na naše první setkání a všechna společná setkávání. Ať už ve vinárně nad našimi společnými tématy a otázkami, při práci na naší společné knize Bitva u Domažlic, během úsilí o postavení důstojného památníku největší vítězné bitvy husitů na Baldově, při tvorbě obsahu výstavy Husitská minulost Domažlic pro nové muzeum v bývalé budově pivovar a při každém výročí bitvy u Domažlic, kdy jsme se potkávali na Baldově při jazzových koncertech, které měl Miloš rád.

V Milošovi jsme kromě jeho lidství potkali i ryzího vlastence, milujícího svůj kraj a jeho bohatou dějinnost. 

Chodsko v jeho osobě našlo novodobého “písmáka”, který velmi profesionální uměleckou tvorbou zpracoval historická témata Chodska ve svých knihách Bitva u Domažlic, které mi bylo ctí být spoluautorem, Říkalo se mu Kozina a Jaroslav Špillar, malíř chodů připomínající pro generací budoucích slavné postavy Chodska. Vím, že měl další plány, jeden z nich byl zpracovat téma hudebního skladatele, Jindřicha Jindřicha.

Miloš byl také vášnivým studentem hry na typický chodský nástroj, dudy a při posledním setkání, jsme byli domluveni, že mi ukáže, co se naučil. Už se nám setkání tváří v tvář nepodařilo, ale hlas jeho duše k nám bude stále znít nejen ve vzpomínkách, ale i skrze jeho krásné knihy, které věnoval svému rodnému kraji.

Miloš byl tělem i duší husita a proto, milý příteli, zdravíme tě a nezapomeň, že PRAVDA jako LÁSKA k MOUDROSTI, je vše přemáhající!

Jiří a Eva Krutinovi

FacebooktwitterlinkedinmailFacebooktwitterlinkedinmail